poniedziałek, 24 czerwca 2019

Dziedzice na Mazowszu




Dziedzice




[Spisy właścicieli dworów i cz.szl. w par. Winnica 1777-1786]

Dziedzice na Mazowszu
Nazwa własności Parafia, gmina Typ dzierżawy Rok wpisu Nazwisko i imię Rok ur-zg Uwagi
Anielin - właściciel cz. 1909 Gogolewski Romuald - -
Arcichowo Serock dziedzic 1646 Arcichowski Piotr i Katarzyna . Katarzyna z Łęczewa
Baboszewo loco dziedzic 1780 Wołowski Michał i Eleonora . synowie: Stanisław, Paweł, Aleksander;
Bartoldy przasn. syn dzierż.cz . Bartold Antoni 1800 .
Bądkowo dwór Sońsk dziedzic 1817 Wincenty Krasiński - Lustr.1817
Begno Szyszki dziedzic 1771 Ostaszewski Antoni . sprzedał Antoniemu Zielińskiemu, 1814 Teodora z siostrami Zielińskimi (jak Ostaszewo)
Begno Szyszki dziedzic 1883 Tyski Ludwik 1819 z. Emilia Mossakowska
Begno Szyszki dziedzic 1817 Wołłowicz . .
Biedrzyce Starawieś Gąsewo dzierż.cz . Biedrzycki Jan ~1805 .
Biedrzyce Starawieś Gąsewo dzierż.cz . Budny Wawrzyniec ~1797 .
Bielany Winnica dziedzic 1846 Ostaszewski Wojciech . .
Bielany Winnica dziedzic 1817 Zalewski - .
Bielne Klukowo dzierż.cz 1839 Gnatowski Franciszek ~1815 ?Grotowski
Bielne Klukowo dzierż.cz . Grączyński Feliks . .
Bilne Błonie właściciel cz. . Grąbczewski Stanisław 1843 .
Biskupice - właściciel cz. 1909 Rudnicki Mieczysław - -
Błędostowo Pokrzywnica dziedzic 1817 Łempicki Józef - .
Błędostowo Pokrzywnica dziedzic 1770 Mokrski Teodor i Rozalia . .
Błędowo Cieksyn dziedzic 1817 Bronikowski W. - Lustr.1817
Bogate loco dziedzic w 1880 Jankowski Konstanty . po nim syn Metodiusz, Kołakowscy, Kliccy
Bogate loco dziedzic . Narzymski Jakub 1808 .
Bogate loco dziedzic 1866 Narzymski Józef . Pałac należał przez 300 lat do tej rodziny
Bogate loco dziedzic . Narzymski Stefan 1807-1868 .
Bogate loco dziedzic w 1866 Światłowski Stanisław . do 1880r.
Bolęcin Królewo dziedzic 1817 Młodzianowski Szczepan - Lustr.1817
Borkowo - właściciel cz. 1909 Wyrzykowski Edmund - -
Borze Marcysie Gzy dzierż.cz 1852 Burzlicki Tomasz 1803 .
Borze Marcysie Gzy dzierż.cz 1842 Chodkowski Antoni 1804 oraz Pomaski Franciszek
Borze Przechy Gzy dzierż.cz 1852 Pomaski Franciszek 1801 .
Borze Przechy Gzy dzierż.cz 1852 Wyrzykowski Józef 1810 włodarz
Borze Przechy, Marcisze Gzy właśc. cz. 1846 Żbikowska Joanna z d. Grąbczewska . całość Żbikowski Franciszek
Borze Strumiany Gzy dzierż.cz do 1830 Jędrzejewski Józef . po 1846 całe dobra
Borze Strumiany Gzy właściciel cz. 1909 Klonowski Mikołaj - -
Borze Strumiany Gzy dzierż.cz 1905 Markowski H. . .
Brodowo Bomboły Winnica dziedzic 1817 Gąsiorowski - .
Brodowo Wity Winnica właściciel cz. 1909 Skoroszewski Piotr - -
Brodzięcin folw. Kraszewo dziedzic 1817 Antonowicz Michał - Lustr.1817/ od Brzozowskich
Bromin - właściciel cz. 1909 Rzeczkowski Stanisław - -
Brulino Klukowo dziedzic 1817 Mieszkowski Wojciech - Lustr.1817
Brulino Wielkie Klukowo dziedzic 1846 Gościcki Antoni . po Pawle
Bruliny Klukowo dziedzic - Gościcki Paweł zm.1842 rejent KCW
Brzózki Markowizna Mazowieck dziedzic 1846 Drągowska Scholastyka . .
Brzózki Markowizna Mazowieck dziedzic 1846 Drągowski Józef . .
Brzózki Markowizna Mazowieck dziedzic 1846 Rzymski Feliks . oraz Wojciech i Marianna
Brzózki Markowizna Mazowieck dziedzic 1846 Włostowski Jakub . .
Brzózki Markowizna Mazowieck dziedzic 1846 Z Konarzewskich Uszyńska . .
Butkowo Nowe pułt. dzierż.cz 1930 Orłowski Ludwik . .
Bylice pułt. syn dziedzica . Małkowski Kalist 1802 .
Chełchy Gąsewo dzierż.cz . Chełchowski Grzegorz ~1770 .
Chełchy Dzierski przasn. dziedzic 1846 Milewski Piotr . oraz Paweł
Chlebiotki Nasielsk dziedzic 1817 Hr. Dambski W. - Lustr.1817
Chmielewo - właściciel cz. 1909 Kołakowski Wincenty - -
Chmielnik cz.Winnicy Winnica dziedzic 1707-12 Komorowski Józef . .
Chmielnik Wola Krzynowłoga dzierż.cz . Borkowski Leonard 1820 s. Stanisława
Chojny Wąsewo dziedzic 1846 Zieliński Piotr . .
Chojny Stare nom.A Szczepankowo dziedzic 1846 Chojnowski Łukasz . 4/5 cz.
Chojny Stare nom.A Szczepankowo dziedzic 1846 Zaorski Wincenty . 1/5 cz.
Chojny Śmisie A Szczepankowo dziedzic 1846 Gałązka Wojciech . .
Chojny Śmisie A Szczepankowo dziedzic 1846 Żabiński Ignacy . .
Chrcynno Nasielsk dziedzic 1817 Hr. Dambski W. - Lustr.1817
Chruściele - właściciel cz. 1909 Kleniewski Jan - -
Chrzanowo pułt. syn dziedz. . Ojrzyński Stanisław 1806 -
Chrzcynno Nasielsk dziedzic 1817 Dąmbscy graffowie - 1838-46 Koźmiński Józef; Kurtz do 1910;
Chrzcynno Nasielsk właśc. cz. 1910 Rościszewski Feliks . 1932-44 jego syn Zdzisław;
Chwalibogi Cieksyn dzierż.cz 1833 Gocłowski Jan . .
Cibory Witki Łomża dzierż.cz 1846 Milewski Wincenty . .
Ciechanów loco syn właśc. gruntu . Bogusławski Nikodem 1798 -
Cieciorki - właściciel cz. 1909 Kleniewski Jan - -
Cieksyn probostwo Cieksyn dzierżawca 1817 Dębski Józef - Lustr.1817
Ciemniewko loco dziedzic do 1837 Konarzewski Andrzej . także Mikołaj i Brygida
Ciemniewko loco dziedzic od 1838 Majewski Tomasz . .
Ciemniewo Ciemniewo dziedzic 1817 Konarzewski Andrzej - Lustr.1817
Cwaliny Wlk. nom.A Łomż. dzierż.cz 1846 Dąbrowscy - -
Czajki Cieksyn dziedzic 1817 Stanisław Hr. Dambski - Lustr.1817
Czajki folw. Nasielsk właściciel cz. 1909 Klonowski Walenty - -
Czarna Cieksyn dziedzic 1817 Bronikowski W. - Lustr.1817
Czarnostowo - właściciel cz. 1909 Gniazdowski Karol - -
Czartoria Krzyki Wydzgi Miastkowo dziedzic 1846 Skodzki Antoni . oraz Tomasz
Czartoria Krzyki Wydzgi Miastkowo dziedzic 1846 Żebrowska Franciszka . .
Czarzaste Chodubki ciech. właśc. cz. 1755 Ulatowski Andrzej . .
Czernice Borowe loco właściciel cz. 1909 Kleja Dobrosław - -
Dąbrowa Zabłotna Dąbrowa Wlk. dzierż.cz 1846 Dąbrowscy . .
Dembinki Cieksyn dziedzic 1817 Stanisław Hr. Dambski - Lustr.1817
Dembinki al. Dębinki Szyszki dziedzic . Zielińscy . .
Dębinki Szyszki syn właśc. wsi . Dybowski Aleksander Napoleon 1811-1862 .
Dębinki Szyszki dziedzic 1817 Zieliński . .
Dobrołęka Maćki ostr. gm. Kruki dzierż.cz 1846 Borkowski Adam . .
Drążewo Sońsk dziedzic 1817 Zieliński Antoni - Lustr.1817
Drożdzyn Ciemniewo dziedzic 1817 Miszewski Szczepan - Lustr.1817
Duchniki; Poniaty- Winnica dziedzic 1817 Tański - .
Dziarnowo - właściciel cz. 1909 Tański Adam - -
Dzielino przasn. dzierż.cz 1846 Dzieliński Stanisław . oraz Mateusz, Józef
Dzierząźnia Skołatowo dziedzic 1732-59 Krasińska Barbara z Zielińskich . ż. Antoniego Krasińskiego, kaszt. zakr., poses.wójt
Gadowo - właściciel cz. 1909 Wyrzykowski Edmund - -
Gaj Szyszki dziedz.cz 1853 Waśniewski Jakub 1823 .
Gaje Nasielsk właściciel cz. 1909 Olszewski Sylwester - -
Galomin - właściciel cz. 1909 Żółtowski Władysław - -
Gałązki Milewo biebrza dziedzic 1846 Milewski Franciszek . oraz Józef, Jan, Teodor, Piotr
Garnowo Gołymin dziedzic 1781 Wołłowicz . Skierdy, Kowalewski, Ruszkowo
Garnowo Kowalewskie Gołymin właściciel cz. 1909 Szlajm Boruch - -
Garnowo Nowawieś Gołymin posesor dzierż.cz. 1857 Milewski Julian Anastazy 1815 ż. Marianna Pruszkowska
Garnowo Starawieś Gołymin dziedzic 1846 Purzycki Mikołaj . ż. Tekla z Laskich, nom.A, B;
Garnowo Starawieś Gołymin dziedz. dóbr 1845-8 Purzycki Mikołaj 1799 ż. Tekla Ślaska
Garnowo Starawieś Gołymin dziedz.cz 1850 Rakowski Fabian 1810 ż. Tekla Ślaska
Gawłowo Cieksyn właściciel cz. 1909 Zaborowski Witold - -
Gawłowo Cieksyn dziedzic 1817 J.P. Langoski - Lustr.1817
Gawłówko Cieksyn właściciel cz. 1909 Zaborowski Witold - -
Gawłówko Cieksyn dziedzic 1817 J.P. Langoski - Lustr.1817
Gąseczyn Szyszki dziedz.cz 1848 Purzycki Józef 1826 .
Gąsewo Maków admin. i dzierż. wsi 1796 Gutowski Szymon . ślub z Gertrudą Miecznikowską / Gołymin
Gąsiorowo loco dziedzic 1817 Kordowski Józef - .
Gąski ostr. hipoteka 1846 Grąbczewski Józef . .
Gąsocin Sońsk dzierż.cz do 1803 Bobiński Jan . do 1814 Zieliński Antoni
Glinice Misięta Winnica właściciel cz. 1909 Domański Feliks - -
Glinice Wlk. Winnica dziedzic 1817 Mieszkowski - .
Glinki Oleksy ostr. dzierż.cz 1846 Borkowski Antoni . oraz Szymon, Jakub
Gładczyn Szl. Pniewo dziedzic 2poł.XVIIIw. Domański Maciej zm.1798 -
Gładczyn Szl. Pniewo dziedzic 1845 Modzelewski Piotr Łukasz . do 1939; 1857 Henryk; 1862 Wiktor Aleks; 1907 Marian Henryk
Głodowo Małe Nasielsk dziedzic 1846 Jaskułowski Kajetan . .
Gnaty Winnica syn dzierż.cz . Bober Wawrzyniec 1802-1875 .
Gnaty Winnica dziedz.cz 1850 Głodowski Jakub 1822 ż. Emilia Ślaska
Gnaty Dziwy Winnica dziedzic 1817 Gnatowski Michał . .
Gnaty Lewiski Winnica dziedzic 1835 Gnatowski . .
Gnaty Lewiski Winnica dziedzic . Gnatowski Józef ~1811 .
Gnaty Lewiski Winnica dziedzic . Gnatowski Tomasz ~1801 .
Gnaty Szczerbaki Winnica dziedz.cz 1853 Turowski Jan 1833 ż. Józefa Ostaszewska
Gnaty Wiśniany Winnica dziedzic 1835 Gnatowski . .
Gnaty Wiśniany Winnica dziedzic . Gnatowski Piotr ~1785 .
Gnaty Wiśniany Winnica dzierż.cz . Żebrowski Michał . .
Gnaty Zarazy Winnica dzierż.cz 1863 Gnatowski Michał ~1806 ż. Balbina Żebrowska
Gocły Wąsewo dziedzic 1846 Zieliński Feliks . .
Godacze Klukowo syn właśc. wsi . Gostkowski Saturnin 1803 ur. Złotowo
Godacze Wielkie Klukowo dzierż.cz . Borkowski Antoni 1799 brat Jakuba s.Franciszka dz.cz.Wyrzyki Mł.
Godacze Wielkie Klukowo dzierż.cz 1834 Borkowski Antoni 1799 brat Jakuba, Marianna Krajewska
Godlewo Baćki Czyrzewo dzierż.cz 1846 Dąbrowski Roch . .
Golądkowo Winnica . po 1831 Gorczakow M. namiest. KP . w 20w. Hryniewicz
Gołębie pułt. dziedzic 1830 Gołębiewscy h. Gozdawa . .
Gołotczyzna Sońsk dziedzic 1846 Ostaszewski Józef . .
Gołotczyzna Sońsk dziedzic 1817 Ostaszewski Jan - Lustr.1817
Gołymin loco Naddzierż. ekonomii 1826 Dąbkowski Felicjan Feliks Paweł 1763 .
Gołymin loco dziedzic od 1835 Dobiecki Wincenty 1787-1872 ?do 1846r; pułk.WP, s.Antoni i Helena Ruszkowska
Gołymin loco dziedzic do 1835 Krasiński Wincenty gen. . .
Gorki Witowice Winnica dziedzic 1817 Kędzierzawski . .
Gortaty Szyszki dziedzic 1817 Radzicki . .
Gostkowo Sońsk/Pałuki dziedzic do 1805 Grabowski Błażej . do 1827 Jan, później Paulina po m.Garlińska
Gostkowo Sońsk/Pałuki dzierż.cz 1846 Grąbczewska Katarzyna . .
Gostkowo Sońsk/Pałuki posesor dzierż.cz. 1846 Orłowski Jakub 1816 -
Gostolin N. Miasto dziedzic 1817 Galanowski - Lustr.1817
Gościmin N. Miasto dziedzic 1817 Krempski - Lustr.1817
Gościmino Wlk. N. Miasto dziedzic 1817 Stanisław Wituski - Lustr.1817
Gotardy Szyszki właściciel cz. 1909 Żmijewski Stanisław - zob. Gortaty
Górki Wlk. Zegrze dziedzic 1817 Górecki Józefat . .
Grabowiec Kraszewo dziedzic 1817 Zaborowski Piotr - Lustr.1817
Grabowo Wielkie - właściciel cz. 1909 Obidziński Sympiliusz - -
Grąbczewo Wielkie v. Potyry - właściciel cz. 1909 Ciemniewski Marian - -
Grochy Gzy dziedzic 1817 Kamiński . .
Grochy Imbrzyki Gzy właśc. cz. 1846 Grąbczewski Wojciech - -
Grochy Imbrzyki Gzy dziedzic 1846 Milewski Stanisław . Grąbczewski Wojciech
Grochy Krupy Gzy dziedzic 1846 Milewski Tomasz . .
Grochy Krupy Gzy właściciel cz. . Niesłuchowski Stanisław 1806 .
Grochy Krupy Gzy dzierż.cz . Ruliński S. 1806 .
Grochy Serwatki Gzy dzierż.cz . Gnatowski Ignacy ~1761 .
Grochy Serwatki Gzy . 1841 Grochowski Grzegorz 1791 .
Grochy Serwatki Gzy dzierż.cz 1833 Grochowski Onufry 1809 ?s. Mateusza, Marianny
Grochy Starawieś Gzy dziedzic 1817 Łada . .
Grzybowo Lekowo? dziedzic do 1790 Gadomski Michał . Grzybów?
Gumienne Szyszki pisarz 1839 Ślubowski Zefiryn 1816 .
Gumowo - właściciel cz. 1909 Kosiński Andrzej - -
Gutarzewo Sochocin dziedzic 1817 Stanisław Rakowski - Lustr.1817
Gutkowo Łopacin dziedzic 1817 Wincenty Krasiński - Lustr.1817
Guty Zegrze dziedzic 1817 Krasiński Józef hr. . .
Gzowo loco właściciel cz. 1909 Archutowski Teofil - -
Gzy Gzy dziedzic i pleban 1723 Bagieński Jan . zm.? 4.10.1775
Gzy Gzy dziedzic 1764 Bogusz Kazimierz . .
Gzy Gzy Posesor cz. szl. 1757 Ciemieński cześnik . .
Gzy Gzy dziedzic 1764 Ciemieński Franciszek . .
Gzy Gzy dziedzic 1764 Wołłowicz Stanisław . do 1824, oraz Ks.Andrzej 1817
Gzy Gzy dziedzic 1757 Wołłowicz starosta . .
Gzy Gzy dziedzic 1863 Zieliński Hipolit 1827 s. Karola i Heleny Wołłowicz
Gzy Gzy dziedzic - Gościcki . .
Gzy Gzy dziedzic XIXw. Krasnodębski . .
Gzy Gzy dziedzic 1757 Wołłowicz Andrzej 1750-1822 ur. Litwa, ks.
Gzy Kruki Gzy dziedzic 1757 Ciemieńska Marianna . z d. Ołdakowska
Humięcino - właściciel cz. 1909 Mieszkowski Kazimierz - -
Izbica Zegrze dziedzic 1817 Krasiński Józef hr. . .
Jabłeczniki Nasielsk dziedzic 1817 Łempicki - Lustr.1817
Jabłeczniki Kość. loco właściciel cz. 1909 Godlewski Antoni i Władysław - -
Jabłeczniki Kość. loco właściciel dóbr . Mączeński Franciszek 1739 .
Jabłeczniki Kość. loco właściciel cz. 1909 Sujkowski Tadeusz - -
Jachronka Zegrze dziedzic 1817 Krasiński Józef hr. . .
Jackowo Nasielsk dziedzic 1920 Grzebski Feliks . .
Jackowo Nasielsk właściciel dóbr 1861 Waśniewski Jakub . folw. C
Jackowo Nasielsk dziedzic 1817 Ostaszewski - Lustr.1817
Jankowo Młodzianowo Nowogród dziedzic 1846 Jankowscy Wojciech i Paweł . nom.D
Jankowo Młodzianowo Nowogród dziedzic 1846 Rogiński Andrzej . nom.C
Jankowo Młodzianowo Nowogród dziedzic 1846 Staniszewski Maciej . nom.A
Jankowo Skarbowo Nowogród dziedzic 1846 Choromańska Barbara . nom.A
Jankowo Skarbowo Nowogród dziedzic 1846 Choromański Jan . oraz Katarzyna, Jacenty, Feliks / nom.A
Jankowo Skarbowo Nowogród dziedzic 1846 Wnorowski Jan . nom.B; oraz Piotr
Janówko Łopacin dziedzic 1817 Tertulian Karczewski - Lustr.1817
Jarłuty przasn. syn dziedzica . Łebkowski Teodor 1802 .
Jaskłowo Nasielsk właściciel cz. 1909 Chojnacki Teofil - -
Jaskułowo nasielski dziedzic 1846 Jaskułowski Józef . oraz Joanna, Kazimierz, Leon, Aleksander
Jaskułowo nasielski dziedzic 1817 Ostrowski Aleksy . .
Jaskułowo Szyszki posesor dzierż.cz. 1848 Ślaski Feliks 1820 ż. Katarzyna Rembowska ur. 1828
Jurzynek Klukowo właściciel cz. 1909 Kaczyński Stanisław - -
Jurzynek Klukowo dziedzic 1770 Łempicki . cześnik
Jurzynek Klukowo dziedzic od 1739 Wojsław . .
Kacice Pułtusk dziedzic do 1773 Jezuici . Łempicki Jan starosta różan.; 1905 Sulej Stanisław
Kacice pułt. właściciel cz. 1909 Sulej Stanisław - -
Kaczyno ostr. syn dzierż.cz . Kaczyński Ignacy 1794 .
Kałęczyn Winnica właściciel cz. 1909 Wysakowski Józef - -
Kamieńczyk Borowy gm. Kutyłowo dzierż.cz 1846 Borkowski Józef . .
Kamionna Winnica właściciel cz. 1909 Ciechomski Henryk - -
Kamionna Winnica dziedzic 1817 Tański Klemens . później Zofia z Kamińskich 1861;
Karniewo loco właściciel cz. 1909 Kaniewski Bolesław - -
Karniewo loco dziedzic do 1783 Karniewski Kazimierz . później Franciszek
Karniewo loco właściciel cz. 1909 Klonowski Stanisław - -
Karniewo loco syn dziedz. . Ropelewski Teofil 1794 .
Kędzierzawice Nasielsk właściciel cz. 1909 Dziewulski Józef - -
Kędzierzawice Nasielsk dzierż.cz 1930 Orłowski Teofil . .
Kędzierzawice Nasielsk dziedzic 1817 Kraszewski - Lustr.1817
Kępa Płońsk dziedzic 1765 Młodzianowski Stanisław . komor.ziem.ciechan. 1765
Kęsy pułt. syn dziedz. - Perzanowski Roch 1802-1869 .
Kęsy Wypychy Gzy dziedzic 1846 Franciszek Dąbrowski . Andrzej i Julian Ostaszewski
Kikoły Pomiechówek posesor dzierż.cz. 1809 Ważyński Jan 1774 ż. Tekla Mierzyńska ur. 1784
Kleszewo - właściciel cz. 1909 Rau Rudolf - -
Klukowo loco dziedzic do 1566 Klukowscy . potem Bilińscy; 2poł. XVIIIw. Wesslowie
Klukowo Klukowo dziedzic 1817 Stanisław Hr. Dambski - Lustr.1817
Kolczyno Małe Gozdowo dzierż.cz p.XIXw. Kozłowski Kajetan . .
Kołoząb Ciemniewo dziedzic 1817 Miszewski Szczepan - Lustr.1817
Komorowo Wąsewo dziedzic 1890 Zieliński A. . .
Komory Błotne Sońsk właściciel cz. 1909 Kamiński Władysław - -
Komory Błotne Sońsk dziedzic 1817 Gostkowski Paweł - Lustr.1817
Konary Cieksyn dziedzic 1817 Stanisław Hr. Dambski - Lustr.1817
Konarzewo Gołymin dziedz.cz 1856 Chmieleński Walerian 1812 ż. Antonina
Konarzewo Marcisze Gołymin dzierż.cz 1796 Smoleński Mateusz . ślub z Franciszką Ostaszewską /Gołymin
Konarzewo Rzeczki Gołymin właściciel 1777 Milewski Antoni 1732-1790 s.Stanisława, ż. Marianna Łazowska x1777;
Kondrajec Sochocin dziedzic 1817 Stanisław Rakowski - Lustr.1817
Kosiny Bogurzyn dziedzic 1858 Rościszewski Aleksander 1834 .
Kosiny Bartoszewo Bogurzyn właściciel dóbr do 1821 Kosiński Izydor Wojciech . później Izabella z Kosińskich Kawięcka
Kosiny kapicze Bogurzyn właściciel dóbr do 1808 Kosiński Stanisław . .
Kosiorowo Szyszki posesor dzierż.cz. 1876 Jaroszewski Ignacy . ż. Helena Gumowska
Kosmy Wlk. Sońsk dziedzic 1817 Wincenty Krasiński - Lustr.1817
Kossewo Nasielsk dziedzic 1817 Hr. Dambski W. - Lustr.1817
Koszelew gost. syn dzierż.cz . Sumieński Leopold 1798-1862 .
Kościesze Szyszki dziedzic 1817 Gostkowski . .
Kościesze Szyszki dziedzic 1868 Makomaski Felicjan 1834 ż. Joanna Rudowska ur.1838
Kościesze Szyszki dziedzic 1837 Mickiewicz Jan 1775 .
Kościesze Szyszki dziedzic 1874-82 Morawski Józef . ż. Bronisława Łysieńska
Kościesze Szyszki właściciel cz. 1909 Ostrzyniewski Konstanty - i Ludwik
Kowalewice Szyszki dziedzic 1778 Rembowscy, Komorowscy . Dwór Dąbrowscy 1912-39
Kowalewice Szyszki dziedzic 1856 Tarnowski Konstanty 1831 .
Kowalewice Szyszki dziedzic 1817 Wołłowicz . .
Koziegłowy pułt. syn dziedz. wsi . Biedrzycki Antoni 1792 .
Kozłowo Gzy właściciel cz. 1909 Markowski Olgierd - -
Kozłowo Gzy właściciel dóbr 1905 Mieszkowski . .
Kozłówka gm. Kozłowo właściciel folwark do 1835 Gromczewski, poseł - folw.
Koźniewko Szyszki dziedz.cz 1850 Klonowski Ignacy 1810 .
Koźniewko Szyszki dziedz.cz 1852 Koźniewski Florian . .
Koźniewko Szyszki dziedz.cz 1850-2 Laskowski Joachim 1832 ż. Ludwika Klonowska
Koźniewko Szyszki dziedz.cz 1852 Miechowski Wojciech 1792 .
Koźniewko Szyszki dziedz.cz 1852 Rzeczkowski Jan 1824 ż. Franciszka Klonowska
Koźniewko Szyszki dziedzic . Zielińscy . .
Koźniewo Szyszki dziedzic 1857 Gzowski Erazm 1792 .
Koźniewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1857 Lisiński Ludwik 1832 -
Koźniewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1872 Łęgiewicz Teofil . ż. Zofia Chamska; ur. trojaczki
Koźniewo Szyszki dzierż.cz 1835 Mieszkowski Feliks 1775 -
Koźniewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1845 Mościcki Marcin 1810 ż. Faustyna Pilitowska
Koźniewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1841-4 Mościcki Walenty 1808 .
Koźniewo Szyszki dziedzic 1884 Sendzimir Stanisław . ż. Maria Podczaska
Koźniewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1838 Śmigielski Józef 1782 .
Koźniewo dwór Szyszki guwerner 1817 Jan Weys - Lustr.1817/ nauczyciel w Nasielsku
Koźniewo Łysaki Sońsk dziedzic 1846 Nasierowski Antoni . Miecznikowski Józef, Orłowski Antoni, Koźniewscy
Koźniewo Łysaki Sońsk dzierż.cz 1846 Orłowski Antoni . .
Koźniewo Łysaki Sońsk dziedzic 1817 Zieliński Antoni - Lustr.1817
Koźniewo Srednie Szyszki dziedzic 1817 Zieliński . .
Koźniewo Wielkie Szyszki właściciel cz. 1909 Buchwejc Dawid - -
Koźniewo Wielkie Szyszki dziedzic 1846 Pruszkowski Stanisław . wraz z rodziną
Krajewo Ćwikły Kołaki dzierż.cz 1846 Dąbrowski Józef . oraz Michał i Stanisław
Krajewo Wierciochy przasn. dzierż.cz 1846 Dzieliński Józef . .
Krasne loco dziedzic do 1838 Krasińska Joanna . później Ludwik Krasiński
Krasne loco dziedzic do 1808 Krasiński Adam hr. . .
Krasne loco dziedzic do 1783 Krasiński Jan hr. . .
Kraszewo loco właściciel cz. 1909 Borszewski Rajmund - -
Kraszewo loco właściciel cz. 1909 Grzybowski Jan i Julian - -
Kraszewo loco właściciel cz. 1909 Płoski Julian - -
Kraszewo Kraszewo dziedzic 1817 Ciemniewski Kacper - Lustr.1817
Krępica Winnica właściciel cz. 1909 Wyrzykowski Józef - -
Kroczew loco dziedzic XIXw. Grąbczewski Paweł - ok. 1832 w Przewodowie, oficer WP
Krogule N. Miasto dziedzic 1817 Bromirski - Lustr.1817
Królewo Królewo nauczyciel 1817 Strubiński Klemens - Lustr.1817
Kubice; Modzele- Klukowo dzierż.cz 1848 Żmijewski Antoni 1824 .
Kuce Winnica dziedzic 1817 Wołłowicz . .
Kuchary Sochocin dziedzic 1817 Krasiński generał - Lustr.1817
Kuzy Konarzewo Gołymin ? dziedzic 1781 Karscy . Konarzewo Kuzy?
Lelewo Cieksyn dziedzic 1817 Chroniewski - Lustr.1817
Leszno przasn. dzierż.cz 1930 Orłowski Antoni . .
Lgnąca Pokrzywnica dziedzic 1817 Cichocki . Sędzia Pokoju
Lipowiec Kraszewo dziedzic 1817 Zaborowski Piotr - Lustr.1817
Luberadz Sońsk dziedzic 1817 Dembowski - Lustr.1817
Lubomin pułt. dziedzic . Jaroszewski Stanisław 1808 .
Lubomin pułt. dziedzic 1929-39 Mąkowski Henryk . dwór po 1935 do Mokrskich
Lubomin pułt. dziedzic od 1513 Popielscy . ok. 1793 Jaroszewski;
Lubomin pułt. dziedzic 1849 Ujazdowski Kazimierz . .
Lubomin pułt. właściciel cz. 1909 Wroński Stanisław - -
Lubomin Nasielsk dziedzic 1817 Jaroszewski - Lustr.1817
Łachany Nasielsk właściciel cz. 1909 Pajewski Józef - -
Łachany Nasielsk dziedzic 1817 Hr. Dambski W. - Lustr.1817
Łady Gzy dziedzic 1846 Ostaszewskie Teofila i Małgorzata . .
Łebki przasn. syn dzierż.cz . Bloch Walenty 1805 ur. Witkowice
Łempice Pokrzywnica dziedzic 1817 Łempicki Rafał . .
Łęg gm. Majki właściciel 1920 Dziewanowski Wacław . .
Łopacin loco właściciel cz. 1909 Ostrzyniewski Konstanty - -
Łopacin Łopacin dziedzic 1817 Tertulian Karczewski - Lustr.1817
Łosie ostr. dziedzic 1846 Milewo Jan . oraz Józef
Łosowo Pokrzywnica dziedzic 1817 Majkowski - Mec. Tryb. Płock.
Łossowo - właściciel cz. 1909 Jaworowski Bronisław - -
Łubienica - właściciel cz. 1909 Dłużewski Jan - -
Łuszczewo - właściciel cz. 1909 Engelbrech Wilhelm - -
Łuszczewo - właściciel cz. 1909 Miłobędzki Antoni - -
Łuszczewo N. Miasto dziedzic 1817 Pniewscy - Lustr.1817
Łyczne Nasielsk dziedzic 1817 Hr. Dambski W. - Lustr.1817
Łysakowo loco Posesor cz. szl. . Koziorowski Jan ~1781 .
Malonki - dziedz.cz 1856 Zanielski Józef 1818 .
Malużyn loco dziedzic 1860 Łempicki Adolf . .
Mazewko Nasielsk dziedzic 1817 Kanikowski - Lustr.1817
Mazewo Nasielsk dziedzic 1817 Kanikowski - Lustr.1817
Michałowo Wielkie ostr. właściciel folwark 1846 Grąbczewski Wojciech . .
Mierzeniec Szyszki dziedz.cz 1847 Orłowski Jakub 1815 .
Mieszki Winnica dzierż.cz XIXw. Jaskułowski Stefan . .
Mieszki Kuligi B Winnica dziedzic 1846 Gajewski Jan . Franciszek i Marianna Trzaskowie
Mieszki Leśniki Winnica właściciel cz. 1909 Mieszkowski Bolesław - -
Mieszki Przybyły Winnica dzierż.cz 1836 Borkowscy . .
Mieszki Przybyły Winnica dzierż.cz 1830-45 Borkowski Augustyn ~1796 .
Milewo pułt. dziedzic 1847 Milewski Ferdynand . .
Milewo Wierzchonice pułt. dziedzic 1841 Milewski Tadeusz . s. Stanisława i Józefy Krośnickiej, leg.szl.KP
Milewo Wlk. Karniewo dziedzic 1846 Milewski Adam . .
Miszewo N. Miasto dziedzic 1817 Eryk Bratoszewski - Lustr.1817
Modlin Pomiechówek Posesor cz. szl. 1809 Salbruski Jan? . .
Modła mława dziedzic 1553 Mdzewski Andrzej . pisarz zakroczymski, h. Dołega
Modzele Bartłomieje Klukowo dziedzic 1846 Niemirowicz Antoni . .
Modzele Bartłomieje Klukowo właściciel cz. 1909 Piotrowski Tomasz - -
Modzele Białekozy Klukowo dzierż.cz . Wieszobędzki Jacenty ~1779 .
Modzele Bielne Klukowo właściciel cz. 1909 Czaplicki Kazimierz - -
Modzele Bielne Klukowo dzierż.cz . Gnatowski Ignacy ~1775 .
Modzele Bielne Klukowo właściciel folwark 1846 Grąbczewski Feliks . .
Modzele Bielne Klukowo właściciel folwark 1846 Grąbczewski Józef . .
Modzele Bilne Klukowo dziedzic 1846 Grąbczewski Józef . oraz Feliks i Wojciech
Modzele Cichawy Klukowo dziedzic 1846 Milewski Tadeusz . .
Modzele Raki Klukowo właściciel cz. 1909 Kamiński Władysław - -
Modzele Raki Klukowo dziedzic 1846 Ostaszewski Józef . .
Modzele Raki Klukowo dziedzic 1817 Krasiński - Lustr.1817
Modzele Żelazy Klukowo właściciel cz. 1909 Czaplicki Jan i Walery - -
Mokrylas Wąsewo dziedzic 1846 Zieliński Piotr . .
Mokrzyce Cieksyn dziedzic 1817 Stanisław Hr. Dambski - Lustr.1817
Morawka Ciemniewo dziedzic 1817 Siennicki Bartłomiej - Lustr.1817
Morgi Nasielsk dziedzic 1817 Łempicki - Lustr.1817
Moszyn Pułtusk dziedzic 1923 Płoski Hieronim . .
Moszyno Czernice właściciel cz. 1909 Kleja Dobrosław i Maria - -
Nakwasin Orszymowo dziedzic XVIIIw. Jankowski Marcin . .
Nasielsk loco właściciel cz. 1909 Kurz Bronisław - -
Nasiorowo Dolne Ciemniewo dziedzic 1817 Damięcki Tomasz - Lustr.1817
Nasiorowo Dolne Ciemniewo dziedzic 1817 Rzeczkowscy - Lustr.1817
Nasiorowo Dziurawce Ciemniewo dziedzic 1817 Grabowski Jan - Lustr.1817
Niepiekły Kroczewo właściciel cz. . Kowalewscy . .
Niestępowo Pokrzywnica Posesor cz. szl. . Bobrownicki . po jezuitach
Niestępowo Pokrzywnica dziedzic od 1815 Dembiński Jan zm.1880 Stanisław zm.1904, i ż. Bronisławy
Niestępowo Pokrzywnica dziedzic 1817 Jaroszewski . Sekr. Gener. Prefektury, też Łempice
Niestępowo Pokrzywnica właściciel cz. 1909 Sulej Lucjan - -
Niestępowo Pokrzywnica dziedzic ok.1778 Wągrodzki h. Rogala . .
Niewikła Gromadzyn dziedzic 1817 Eryk v.Emeryk Bratoszewski - Lustr.1817
Nowa Wieś Łopacin dziedzic 1817 Wincenty Krasiński - Lustr.1817
Nowogród loco właściciel majoratu 1854 Szachowski J.O. Ks. . .
Obrąb Sochocin dziedzic 1817 Karol Dunkiel - Lustr.1817
Obryte loco dziedzic k.XVIIIw. Chociszewski Augustyn i Marianna . po 1831 Gorczakow M.
Ochenki pułt. syn dzierż.cz . Ochenkowski Antoni 1804 .
Ochenki pułt. syn dzierż.cz . Ochenkowski Józef 1797 .
Ojrzeń Kraszewo dziedzic do 1824 Jordanowa Martyna . .
Ojrzeń Kraszewo dziedzic do 1824 Kicińska hr. Julianna . i Paulina siostry Zaborowskie, Bruno Kiciński hr.
Ojrzeń Kraszewo dziedzic do 1820 Konstancja z Górskich Zaborowska . .
Ojrzeń Kraszewo dziedzic 1817 Zaborowski Piotr - Lustr.1817
Ojrzyn przasn. syn dzierż.cz . Ojrzyński Antoni 1800 .
Olbrachcice Pułtusk syn dzierż.cz . Modzelewski Ferdynand 1808 .
Olbrachcice Pułtusk syn dzierż.cz . Modzelewski Franciszek 1799 .
Olbrachcice Pułtusk syn dzierż.cz . Modzelewski Piotr Bronisław ok.1800 .
Olbrachcice Pułtusk właściciel cz. 1909 Żbikowski Daniel - -
Olendry Cieksyn dziedzic 1817 Wągrodzki - Lustr.1817
Olszak pułt. właściciel cz. 1909-30 Jankowski Tomasz - -
Olszak Nowy pułt. właściciel cz. 1909 Jarociński Witold - -
Olszewka Ciemniewo dziedzic 1817 Konarzewski Mikołaj - Lustr.1817
Olszynki Nasielsk dziedzic 1817 Łempicki - Lustr.1817
Ołdaki Gzy dziedzic 1757 Ciemieńska Marianna . z d. Ołdakowska
Ołdaki Gzy dziedzic 1817 Gościcki . .
Ołdaki Gzy właściciel cz. 1909 Leski Józef - -
Opinogóra loco dziedzic od 1811 Krasiński Wincenty hr. . .
Opinogóra loco właściciel do 1800 Zalewski . 1800-02 Rola Tadeusz, potem sukcesorzy
Orły przasn. dzierż.cz 1846 Orłowski Tomasz . .
Osiek Gołymin ? dziedzic 1859 Chmielicki Aleksander 1823 .
Osiek Gołymin ? dziedzic 1781 Łempiccy . Wólka Osiecka i in.
Osiek Ciechanów właściciel cz. 1909 Mościcki Jan - -
Osiek Grn. i Dln. - właściciel cz. 1909 Chrzanowski Dominik - -
Ostaszewo Szyszki właściciel cz. 1909 Manuglewicz Józef i Wacław - -
Ostaszewo Szyszki ekonom dóbr 1841 Kanigowski Józef 1794 .
Ostaszewo Szyszki ekonom dóbr 1847 Kanigowski Szymon 1799 ż. Stefania Brzozowska ur.1816
Ostaszewo Szyszki pisarz 1835 Karwowski Wincenty 1811 .
Ostaszewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1867-72 Kołodziejski Walenty 1829 ż. Wiktoria Chodubska ur.1831
Ostaszewo Szyszki dziedzic 1831 Przebendowski Konstanty hr. 1776 z. Zuzanna Zielińska, oficer WP;
Ostaszewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1838-41 Purzycki Mikołaj 1794 ż. Tekla Ślaska; przed 1835 dz. Lemany
Ostaszewo Szyszki dziedzic 1838 Zbierzchowski Jan 1778 ż. Franciszka Zielińska
Ostaszewo Panki Szyszki właściciel cz. 1741 Ostaszewski (?Tomasz) . cz. Miernikowizna i Pogorzelec
Ostaszewo Panki Szyszki dziedzic od 1741 Ostaszewski Stanisław . Ostaszewska Józefa 1857;
Ostaszewo Panki Szyszki dziedz.cz 1868 Ostaszewski Władysław 1828 .
Ostaszewo Pańki Szyszki posesor dzierż.cz. 1838 Bogusławski Stefan 1814 ż. Rozalia Ślaska
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1849-53 Długołęcki Paweł 1828 .
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1857-80 Gadomski Julian 1835 ż. Petronella Ciborowska ur.1835
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1853 Grochowski Jan 1813 .
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1842-53 Kamieński Szymon 1793 .
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1880-2 Kamieński Tomasz . ż. Michalina Jaskułowska
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1835 Kamieński Wojciech 1800 ż. Kornela Wiśniewska ur.1805
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1857 Koźniewski Ignacy 1834 .
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1857 Koźniewski Szymon 1797 .
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1857 Macierowski 1827 .
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1844 Nasierowski Franciszek . .
Ostaszewo Pańki Szyszki posesor dzierż.cz. 1844 Nasierowski Roch 1816 ż. Weronika Ostaszewska
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1835-42 Ostaszewski Adam 1802 .
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1850 Ostaszewski Adam 1823 .
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1848-52 Ostaszewski Fabian 1792 ż. ? Katarzyna
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1837 Ostaszewski Ignacy 1799 ż. Paulina Koźniewska ur.1813
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1837 Ostaszewski Józef 1801 .
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1837 Ostaszewski Marcin 1798 .
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1842 Ostaszewski Paweł 1804 ż. Rozalia Obidzińska ur.1812
Ostaszewo Pańki Szyszki dziedz.cz 1848-52 Ostaszewski Teodor 1824 ż. Józefa Zakrzewska
Ostaszewo Wlk. Szyszki dziedz.cz 1846 Gzowski Antoni i Katarzyna . oraz Lisiewska Marianna, rodz. Stokowskich
Ostaszewo Wlk. Szyszki dziedz.cz k.XVIw Karniewski Stanisław . .
Ostaszewo Wlk. Szyszki dziedz.cz 1846 Klicki Paweł . .
Ostaszewo Wlk. Szyszki dziedz.cz 1905 Kurnatowski Edmund . .
Ostaszewo Wlk. Szyszki właściciel cz. 1909 Pawlak Józef - gospodarze od pocz. XIXw.
Ostaszewo Wlk. Szyszki właściciel cz. 1909 Radwan Seweryn - -
Ostaszewo Wlk. Szyszki dziedz.cz 1846 Zbierzchowska Franciszka . z Zielińskich po ojcu 1812
Ostaszewo Wlk. Szyszki dziedz.cz 1688 Zieliński Józef? . podstoli
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1846 Czapliccy . nom.T
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1846 Goryszewski Jan i Michał . .
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1868 Grabowski Jan 1838 ż. Magdalena Mossakowska ur.1838
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1839-9 Humięcki Józef ~1788 ż. Katarzyna Bóbr?; 1855 Ludwik i Tekla
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1839-56 Kondracki Andrzej 1801 .
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1856-67 Kondracki Józef 1834 ż. Konstancja Smoleńska
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1846 Milewski Wojciech . .
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1839 Nasierowski Dawid 1809 ?Macierowski
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1839 Nasierowski Józef 1828 ?Macierowski
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1851 Ostaszewski Adam 1818 .
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1846 Ostaszewski Franciszek 1823 Franciszek ur.1803
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1851 Ostaszewski Ignacy 1800 .
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1851 Ostaszewski Ignacy 1830 ż. Balbina Maruszewska
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1839 Ostaszewski Józef 1803 ż. Tekla Kowalewska
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1848-54 Ostaszewski Marcin 1804 .
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1852-4 Ostaszewski Władysław 1827 .
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1846 Powiertowski Józef . .
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1846 Szlascy . nom.A, M
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1843 Ślaski Bonifacy 1793 z. Salomea
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1848-68 Ślaski Paweł 1827 ż. Józefa Żbikowska ur.1835
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1849 Załęski Franciszek 1809 .
Ostaszewo Włuski Szyszki dziedz.cz 1854 Żakowski Józef 1822 ż. Salomea Wiśniewska
Ostrzyniewo Klukowo dziedz.cz . Gnatowski Jan ~1784 syn Józefa i Agnieszki Pniewskiej
Ostrzyniewo Klukowo dziedz.cz 1829 Gnatowski Szymon ~1775 ż. Marianna Zabłocka
Ostrzyniewo Klukowo dziedz.cz 1855 Grotowski Józef 1815 ż. Weronika
Pątki Nasielsk dziedzic 1817 Modzelewski - Lustr.1817
Pękowo Przewodowo właściciel cz. 1909 Sławiński Józef - -
Pękowo Przewodowo dziedz.cz 2poł.XIXw. Soleccy . przed 1939 dwór Sławińskich
Pianowo Pałuki ? dziedz.cz 1939 Górecki Aleksander . .
Pianowo Pałuki ? dziedz.cz 1778 Skarżyńscy . 1790 Jaźwiński Ignacy; 1900 Szacherski Piotr
Pieścirogi Olszyny - właściciel cz. 1909 Rejch Gustaw - -
Pieścirogi Olszyny Nasielsk dziedzic 1817 Łempicki - Lustr.1817
Pijanowo Bargły - właściciel cz. 1909 Zaremba Marcjan - -
Pijanowo Bargły Nasielsk dziedzic 1817 Roman - Lustr.1817
Pijanowo Daczki - właściciel cz. 1909 Szacherski Piotr - -
Pijanowo Daczki Nasielsk dziedzic 1817 Łempicki - Lustr.1817
Pijanowo Pątki - właściciel cz. 1909 Górecki Aleksander - -
Pijanowo Pątki - właściciel cz. 1909 Pułaski Aleksander - -
Płocochowo Pułtusk dziedz.cz od 1774 Łempicki Jan . 1827 wł. rząd.
Płoniawy pułt. dziedz.cz 1860 Młodzianowski Franciszek - naczelnik cyw. pow. pułt. 1861
Pniewo loco dziedz.cz 1778 Wessel Stanisław . starosta gołubski
Pogorzelec płoc. dziedz.cz . Jański Antoni 1807-1834 brat Bogdan
Pogorzelec płoc. dziedz.cz . Jański Bogdan 1807 .
Pogorzelec płoc. dziedz.cz . Jański Stefan 1809 .
Pokrzywnica loco dziedz.cz 1817 Cichocki Józef . Sędzia Pokoju, później Winniccy
Pomianowo Wydźgi płoc. dziedz.cz - Sadkowski Ferdynand 1802-1853 .
Pomiany Ciechanów właściciel cz. 1909 Smoleński Benjamin - -
Pomiechowo Pomiechówek dziedz.cz 1820 Krzyżewski Antoni ~1784 .
Poniaty pułt. dziedz.cz . Mieszkowski Jan Gwalbert 1796-1877 .
Poniaty pułt. dziedz.cz 1817 Tański . później Marian i Zofia z Kamińskich Tańska 1861;
Popielżyn wyszk. dziedz.cz 1817 Wągrodzka, generałowa . .
Porzowo gm. Kozłowo dziedz.cz do 1835 Gromczewski, poseł - folw.
Porzowo gm. Kozłowo właściciel cz. 1909 Markowski Olgierd - -
Powielin Serock dziedz.cz 1840-83 Dor Roman . .
Prusinowice Klukowo dziedzic 1817 Zalewski Walenty - Lustr.1817
Pruszki Małe A Puchały dziedz.cz 1846 Milewski Wincenty . oraz Tomasz i Mateusz
Pruszkowo Królewo dziedzic 1817 Eryk Bratoszewski - Lustr.1817
Przepitki Królewo dziedzic 1817 Dębski Józef - Lustr.1817
Przetycz pułt. dziedz.cz - Milewski Wiktor . s. Józefa
Przewodowo loco dziedz.cz . Bartold Romuald Antoni 1799 Sędzia Sądu AKP
Przewodowo loco dziedz.cz 1799 Bartołd . potem Grąbczewski Paweł zm.1842, Joanna z Dąbskich 1v. Bartołd, 2v. Grąbczewska zm.1829; 1835 Gorczakow;
Przytuły ostr. właściciel cz. 1909 Grochowski Roman - -
Pułtusk loco dziedz.cz . Olszewski August 1810 -
Purzyce Ciechanów właściciel cz. 1909 Smoleński Benjamin - -
Rakowo płoc. dziedz.cz . Rakowski Stefan 1805 -
Rączki Zielona dziedz.cz 1808 Milewski Władysław . ślub z Kunegundą Krośnicką /Gołymin
Rembielin przasn. dziedz.cz . Lutosławski Wincenty ok.1800 .
Rembkowo Winnica dziedz.cz 1817 Tański . później Marian i Zofia 1861;
Rembkowo Winnica właściciel cz. 1909 Tański Lucjan - -
Rembowo - właściciel cz. 1909 Milnewicz Konstanty - -
Rembówko Winnica właściciel cz. 1909 Milewski Jakub - -
Rogale Gąsewo dziedz.cz . Biedrzycki Walenty ~1797 .
Rogale Gąsewo dziedz.cz . Chełchowski Stanisław ~1780 .
Rogowo Płoniawy? dziedz.cz 1846 Młodzianowski Józef . .
Romany loco dziedz.cz . Roman Ignacy 1790?-1834 .
Rostki Piotrowice ostr. dziedz.cz . Bogucki Adam 1802-1875 .
Rostki Piotrowice ostr. dziedz.cz . Bogucki Wiktor 1804-1875 .
Rostkowo Węgra dziedz.cz 1839 Zieliński Józef . Zielińscy od 1594 do 1840? konfiskata
Rumoka Lipowiec? dziedzic 1868 Rudowski Szymon 1827 -
Rusikowo Cieksyn dziedzic 1817 Stanisław Hr. Dambski - Lustr.1817
Ruszkówko Cieksyn dziedzic 1817 Stanisław Hr. Dambski - Lustr.1817
Rutki Krupy - właściciel cz. 1909 Leśniewski Kajetan - -
Rutkowice - właściciel cz. 1909 Ciechomski Henryk - -
Rydzewo ? dziedzic 1760 Rydzewski Mateusz . .
Rynia Zegrze dziedzic 1817 Niziński . .
Rząśnik Wąsewo dziedzic 1846 Zielińscy . .
Rzechowo Gąsewo syn dzierż.cz . Nowodworski Marceli 1807 .
Rzeczki Ciechanów dzierż.cz 1833 Rzeczkowski Andrzej . .
Rzeczki Wlk. Ciechanów dziedzic 1833 Rzeczkowski Hipolit 1806 Dionizy synowie Andrzeja i Agnieszki Morawskiej
Rzy Sochocin dziedzic 1817 Krasiński generał - Lustr.1817
Sanie Dąb Kołaki dziedzic 1846 Milewski Julian . oraz Jan, Jakub
Sarnowa Góra Sońsk dziedzic do 1821 Krasiński Wincenty hr. . później Zygmunt
Sarnowa Góra Sońsk dziedzic 1817 Wincenty Krasiński - Lustr.1817
Sarnowo płoc. syn dziedz. . Pepłowski Jan 1798 .
Sędzimiry Szyszki dziedzic 1817 Radzicki . .
Sędzimiry Szyszki właściciel cz. 1909 Sędzimir Aleksander i Stanisław - -
Sędzimiry Szyszki dzierż.cz 1835 Sotkowski Jan 1785 .
Sędzimiry Szyszki posesor dzierż.cz. 1854 Tarszowski Stanisław 1810 .
Sędzimiry Szyszki posesor dzierż.cz. 1874-6 Wiadrowski Władysław . ż. Antonina Panierowczyńska?
Sępułki przasn. syn dzierż.cz . Kozicki Anastazy 1805 .
Siekluki Skołatowo dziedzic . Sieklucki August 1808-1881 .
Siennica folw. Winnica właściciel cz. 1909 Lasocki Kazimierz - -
Siennica Lipusy ostr. syn dzierż.cz . Siennicki Idzi 1797 ks.
Siennica Lipusy ostr. syn dzierż.cz . Siennicki Wojciech ok. 1810 .
Siennica Pietrasze Czyrzewo dzierż.cz 1846 Dąbrowski Piotr . oraz Wojciech
Skarżyno Starawieś Grzymki dzierż.cz 1846 Dąbrowski Józef . Stanisław, Bartłomiej
Skaszewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1852 Chamski Franciszek 1792 ?ż. Bogumiła Morawska
Skaszewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1878 Hutkiewicz Ludwik . ż. Aniela Baranowska
Skaszewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1845-47 Krasnodębski Antoni 1813 ż. Weronika Ellert; rządca 1844;
Skaszewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1872-5 Mossakowski Franciszek . ż. Filipina Gąsiorowska
Skaszewo Szyszki posesor dzierż.cz. 1872-5 Mossakowski Józef . ż. Ludwika Rudzka
Skaszewo Szyszki dziedzic 1817 Wołłowicz . .
Skaszewo Szyszki właściciel cz. 1909 Zaleski Bogdan - -
Skaszewo Włościańskie Szyszki dziedzic od Xvw. Skaszewscy h.Chlewiska . .
Skaszewo Włościańskie Szyszki dziedzic 1778-83 Wołłowicz Stanisław . Dwór 2poł.XIXw. , 1939 Waśniewscy
Skorosze Winnica właściciel cz. 1909 Tański Lucjan - -
Skórki pułt. syn włas. dóbr . Lipiński Leon 1804-1883 .
Skórznice Winnica dziedzic 1791 Czyżewski Roch . oraz Tomasz
Skórznice Winnica dzierż.cz . Ruratowski Jan 1895 .
Skórznice Winnica dziedzic 1777 Zieliński Albert . oraz Stanisław
Skrobocin Sońsk dziedzic 1817 Tertulian Karczewski - Lustr.1817
Skubianka Zegrze dziedzic 1817 Krasiński Józef hr. . .
Slassy pułt. syn właśc. wsi . Damięcki Adam 1807 .
Sławkowo Gąsewo ekonom . Borkowski Wojciech ~1775 .
Słończewo Szyszki właściciel cz. 1909 Ostrzyniewski Konstanty - -
Słustowo Nasielsk dziedzic 1817 Kanikowski - Lustr.1817
Smogorzewo loco właściciel cz. 1909 Fryszkowski Franciszek - -
Smogorzewo loco dziedzic do 1791 Mokrski Teodor i Rozalia . potem Paweł Łempicki
Smogorzewo Panki loco dziedzic 1846 Łempicki Józef i Mikoaj . po Pawle
Smogorzewo Pańskie loco właściciel cz. 1909 Łempicki Bronisław - -
Smogorzewo Sędzimiry loco dziedzic 1846 Dembiński Jan . nom.B
Smogorzewo Wlk. loco dziedzic 1817 Sieraszewski . .
Smolechowo Klukowo Klukowo właściciel cz. 1909-1936 Waśniewski Piotr - -
Smosary Pianki Pałuki dziedzic 1817 Jan Grabowski - Lustr.1817
Smosarz - właściciel cz. 1909 Kleniewski Jan - -
Smoszewo - właściciel cz. 1909 Jaworowski Ignacy - -
Sobokleszcz Sońsk dziedzic 1817 Wincenty Krasiński - Lustr.1817
Sobole Kroczewo właściciel cz. . Górski . .
Sochocin Sochocin dz. probostwa . Borkowski Antoni ~1799 .
Soje pułt. syn dzierż.cz . Gierwatowski Józef 1799-1860 .
Sońsk loco dziedzic do 1796 Gostkowski Jan . do 1835 Paweł, później Marianna z Kozickich
Sońsk dwór Sońsk dziedzic 1817 Gostkowski Paweł - Lustr.1817
Spondoszyn Łopacin dziedzic 1817 Tertulian Karczewski - Lustr.1817
Stpice pułt. syn dziedz. . Ostaszewski Józef 1806-1884 naucz. szk. powsz.
Stpice pułt. syn dziedz. . Ostaszewski Wincenty 1804 .
Strusin Sońsk dziedzic 1817 Ostaszewski Jan - Lustr.1817
Strzałkowo Stupsk dziedzic 1875 Makomaski Felicjan . ż. Joanna Rudowska
Strzegocin Szyszki dziedzic 1797 Bieliński Franciszek, pisarz wlk.koron. . .
Strzegocin Szyszki dziedzic 1920 Kurnatowski Eryk . chodowla koni
Strzegocin Szyszki dziedzic od 1713 Wessel Jan, starosta ostrowski . ż. Brygida z Zenowiczów
Strzegocin Szyszki dziedzic od 1749 Wołłowicz . po 1850 Radziccy;
Strzegocin Szyszki dziedzic 1817 Wołłowicz Andrzej 1750-1822 ur. Litwa, ks.
Strzegocin Szyszki dziedzic 1829 Wołłowicz Stanisław . oraz Aniela z Rutkowskich
Strzegocin Szyszki dziedzic 1898 Zieliński Gustaw . później Sędzimir
Strzemieszno Oleksy M. ostr. dzierż.cz 1846 Borkowski Antoni . synowie Jan i Jakub
Sulerzysz loco dziedzic po 1817 Kanigowski Paweł s.Tomasza . po 1846 Franciszek, 1930 Wanda;
Sulerzysz loco dziedzic do 1817 Kanigowski Tomasz . ż. Domicella Humięcka 2v. Zielińska
Sulkowo Gąsiorowo dziedzic 1817 Wołłowicz Andrzej 1750-1822 ur. Litwa, ks.
Sulnikowo Gzy właściciel cz. 1909 Gogolewski Maurycy - -
Sypniewo pułt. dziedzic 1861 Uleniecka Bronisława Wanda . .
Szczawin płońsk właściciel cz. 1909 Łubieński Konstanty - -
Szczawin N. Miasto dziedzic 1817 Pniewscy - Lustr.1817
Szczepanki Nowiny Koziczynek dzierż.cz 1846 Dzieliński Karol . oraz Mateusz
Szczerbaki Winnica dziedzic . Gnatowski Jan ~1810 .
Szczypiorno Pomiechówek dziedzic 1809 Maruszewski Stefan 1761 ż. Ewa Młodzianowska ur.1766
Szelągi Leśnica Nowogród dziedzic 1846 Trzaska . nom.B
Szlubowo Winnica właściciel cz. 1909 Sędzimir Bronisław - -
Szostaki Kraszewo dziedzic 1817 Antonowicz Michał - Lustr.1817/ od Brzozowskich
Szulmierz ? dzierż.cz . Gierwatowski Leopold 1808 .
Szwejki Wlk. Sońsk dziedzic 1817 Milewski Wojciech - Lustr.1817
Szwelice loco dziedzic od 1821 Obidziński Andrzej . .
Szwelice loco dziedzic do 1820 Pajewski Wojciech . później maciej i Dominik
Szydłówko mław. dziedzic do 1823 Pawłowski Cyprian . .
Szydłówko mław. dziedzic po 1824 Pawłowski Stanisław . i Morawscy Józef, Alfons, Henryk
Szydłówko mław. dziedzic do 1796 Szydłowscy . Adam, Antoni, Kajetan bracia, synowie Teodora
Szyjki przasn. syn właśc. wsi . Glinojecki Franciszek 1808 .
Śliwowo Łopienite Nowogród dziedzic 1846 Pęski Michał . nom.A
Śliwowo Łopienite Nowogród dziedzic 1846 Śliwowscy . nom.D
Śliwowo Łopienite Nowogród dziedzic 1846 Trzaska Piotr i Marianna . nom.C
Ślubowo Winnica dziedzic 1817 Radzicki . .
Śmietanki Szyszki dziedzic 1837 Gnatowski Franciszek 1797 ż. Prakseda Niesiorowska ur.1807
Śmietanki Szyszki dziedzic 1817 Gostkowski . .
Świercze Klukowo dziedz.cz 1856 Grotowski Walenty 1814 .
Świercze Siółki Klukowo dzierż.cz 1849 Biernacki Maciej . .
Świercze Siółki Klukowo dzierż.cz 1849 Kamiński Łukasz 1800 .
Świerkowo Nasielsk dziedzic 1923 Dzierżanowski Adam . .
Świerkowo Nasielsk dziedzic 1780 Kucharski . 1812 Łempicki Jan star.Różan.
Świerkowo Nasielsk dziedzic 1817 Łempicki - Lustr.1817
Świeszewko Nasielsk dziedzic 1846 Gościcki Antoni . oraz Brulino Mł. i Wlk.
Świeszewko Nasielsk właściciel cz. 1909 Mieczyński Wacław - -
Świeszewko Nasielsk dziedzic 1817 Hr. Dambski W. - Lustr.1817
Świeszewo Nasielsk dziedzic 1846 Danielski Józef . .
Świeszewo Nasielsk właściciel cz. 1909 Godlewski Antoni - -
Święcenica Serock dziedzic 1817 Budny . .
Tarały; Gzy- Gzy dziedzic . Gościcki Ignacy zm.1886 .
Targonie przasn. syn dzierż.cz . Bagniewski Stanisław 1802 .
Targonie Krykuty Lit.C przasn. dzierż.cz 1846 Jabłoński Jan . .
Targonie Wity przasn. dzierż.cz 1846 Jabłoński Romuald . oraz Augustyn
Tąsewy Gzy dzierż.cz . Milewski Ludwik ~1812 s. Bartłomieja i Tekli
Tąsewy Gzy dziedzic 1817 Modzelewski Dominik . od 1792
Trębki loco? syn włas. dóbr . Gościcki Arkadiusz 1805-1872 .
Trzcianka mław. dziedzic 1858 Morawski Konstanty 1828 -
Trzcianka mław. dziedzic do 1823 Pawłowski Cyprian . .
Trzcianka mław. dziedzic po 1823 Pawłowski Stanisław . i Morawscy Józef, Alfons, Henryk
Trzpioły Kraszewo dziedzic 1817 Zaborowski Piotr - Lustr.1817
Trzykosy Wąsewo dziedzic 1846 Zielińscy . .
Ujazdowo Ciechanów dziedzic do 1817 Ujazowski Franciszek . później Ignacy, Stanisław, Tański Bartłomiej
Ulatowo Żyły Chorzele dzierż.cz 1740-44 Ulatowski Franciszek . oraz Michał
Wasiły Dzierzgowo syn dzierż.cz . Wasiłowski Tomasz 1799 .
Waśniewo Szyszki dziedz.cz 1846 Waśniewski Jakub 1816 .
Waśniewo Szyszki dziedz.cz 1848 Waśniewski Józef 1787 .
Waśniewo Grabowo mław. dziedzic do 1818 Waśniewski Jan . później Mikołaj i Antoni
Watkowo Gołymin posesor dzierż.cz. 1674 Gołymińscy . .
Wąsewo loco dziedzic 1782 Zieliński Ignacy h. Świnka . .
Wdziękoń nom.H Zambrowo dzierż.cz 1846 Wiśniewski Daniel . .
Węgra loco właściciel cz. 1909 Swęszkowski Walery - -
Wierzbowo Zaburzyce . dzierż.cz 1846 Dąbrowski Kacper . .
Winnica Winnica dziedzic 1846 Morawski Franciszek . .
Winnica Winnica dziedzic . Skoroszewski Franciszek . .
Winnica Winnica dziedzic . Wągrodzki Adam . pisarz zakroczymski
Winniczka Winnica właściciel cz. 1909 Gregorowicz Stanisław - -
Winniczka Winnica dziedzic 1817 Narzymski . .
Winniki Cieksyn dziedzic 1817 J.P. Langoski - Lustr.1817
Wioska folw. Nasielsk dziedzic 1817 Hr. Dambski W. - Lustr.1817
Wiszniewo Dąb Zambrowo dziedzic 1846 Milewski Julian . oraz Jan, Jakub
Wiszniewo Dąb A,B Zambrowo dzierż.cz 1846 Wiśniewski Bartłomiej . oraz Kazimierz, Maciej, Tomasz
Wiszniewo Dąb D Zambrowo dzierż.cz 1846 Wiśniewski Walenty . .
Witki Pokrzywnica dziedzic 1817 Włostowski . pisarz akt.
Wojtkowa Kraszewo dziedzic 1817 Zaborowski Piotr - Lustr.1817
Wola Kęsy Przewodowo dzierż.cz . Żebrowski Marcin . .
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1850 Gogolewski Antoni 1824 .
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1840 Humięcki Ludwik 1810 ż. Tekla Łempicka ur.1800
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1839 Modzelewski Ignacy 1769 .
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1849 Modzelewski Jan 1809 .
Wola Ostaszewska Szyszki dzierż.cz 1859 Ostaszewscy . .
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1839 Ostaszewski Antoni 1779 .
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1850-2 Ostaszewski Edward 1829 .
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1865-8 Ostaszewski Feliks 1838 ż. Anna Wyrzykowska ur.1835
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1839-49 Ostaszewski Franciszek 1809 ż. Marianna Maruszewska ur. 1809
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1843 Ostaszewski Franciszek 1813 ż. Magdalena Jabłecka ur.1819
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1850-2 Ostaszewski Franciszek 1812 ż. Józefa Kamieńska ur.1819
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1855-65 Ostaszewski Ignacy 1825 ż. Barbara Ostaszewska
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1843-65 Ostaszewski Jan 1803 .
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1855-68 Ostaszewski Józef 1825 ż. Honorata Niesłuchowska ur.1844
Wola Ostaszewska Szyszki dziedz.cz 1855 Ostaszewski Wilhelm 1831 .
Wola Rańcza Szyszki właściciel cz. 1909 Manuglewicz Józef i Wacław - -
Wola Rańcza Szyszki dziedz.cz 1835 Modzelewski Ignacy 1770 ż. Brigida?
Wola Smolana Zegrze dziedzic 1817 Krasiński Józef hr. . .
Wola Wodyńska Sochocin dziedzic 1817 Piotr Zaborowski - Lustr.1817
Wólka Kikolska Pomiechówek Posesor cz. szl. 1820 Milewski Wojciech ~1775 żona Agnieszka Milkiewicz
Wólka Szczawińska Szczawin właściciel cz. 1909 Engelbrech Wilhelm - -
Wólka Szczawińska Szczawin właściciel cz. 1909 Miłobędzki Antoni - -
Wrona loco właściciel cz. 1909 Grąbczewski Adam - -
Wrona loco właściciel cz. 1909 Salomonowicz Kazimierz - -
Wronino Niwa - właściciel cz. 1909 Żukowski Stanisław - -
Wrońskie Wrona właściciel cz. 1909 Jaworowski Ignacy - -
Wróblewko Pałuki właściciel cz. 1909 Rzeczkowski Witold - -
Wróblewo Pałuki właściciel cz. 1909 Gościcki Antoni - -
Wróblewo Pałuki właściciel cz. 1909 Płoski Ludwik - -
Wróblewo płoc. syn dziedz. . Tański Andrzej 1795 .
Wróblewo Pałuki właściciel cz. 1909 Waśniewski Wincenty - -
Wróblewo Ciech. właściciel cz. 1909 Wiśniewski Wincenty - oraz Piotr i Marian
Wymysły Nasielsk dziedzic 1817 Hr. Dambski W. - Lustr.1817
Wypychy Pniewo dziedzic 1846 Kozłowski Karol . .
Wyrzyki Małe Klukowo dzierż.cz 1836 Borkowski Antoni 1799 brat Jakuba, Marianna Krajewska
Wyrzyki Małe Klukowo dziedzic 1827 Murawski Jan 1795 -
Wyrzyki Małe Klukowo Posesor cz. szl. . Śliwiński Jan ~1777 .
Wyrzyki Małe Klukowo posesor dzierż.cz. 1827 Śliwiński Jan 1795 ż. Józefa Kurant
Wyrzyki Wielkie Klukowo dzierż.cz . Borkowski Jakub ~1805 .
Wyrzyki Wielkie Klukowo dzierż.cz 1833 Borkowski Jan 1806 syn Jakuba i Krystyny Siekluckiej, 1835 ekonom,
Wyrzyki Wielkie Klukowo dzierż.cz 1833 Milewski Jan ~1785 .
Wyrzyki Wielkie Klukowo Posesor cz. szl. . Rutkowski Franciszek ~1795 .
Wyrzyki Wielkie Klukowo dzierż.cz 1833 Ślubowski Jan ~1811 .
Wyrzyki Wielkie Klukowo dzierż.cz. szl. . Wyrzykowski Teodor ~1800 .
Wyrzyki Wielkie Klukowo dzierż.cz . Wyrzykowski Wojciech ~1797 .
Wysoce Chojny Wąsewo dziedzic 1846 Opęchowski Maciej . .
Wysoce Chojny Wąsewo dziedzic 1846 Wysocki Andrzej . po Janie Wysockim
Wysocki Gzy właściciel cz. 1930 Grąbczewski Władysław . nr. 157
Wysocki Gzy dziedzic 1846 Ludwika z Chełchowskich Wróblewska . .
Wysocki Gzy właściciel cz. 1909 Wróblewski Stanisław - -
Wyszków loco dziedzic 1921 Gromczewski . folwark
Wyszyny mław. dziedzic 1830 Łebkowski Rajmund Feliks . .
Zabłocie Serock dziedzic 1817 Budny . .
Zaborów - właściciel cz. 1909 Łubieński Konstanty - -
Zagajewo - właściciel cz. 1909 Klukowski Konstanty - -
Zagroby Zegrze dziedzic 1817 Krasiński Józef hr. . .
Zagwizdy N. Miasto dziedzic 1817 Kosiński - Lustr.1817
Zakliczewo Maków właściciel cz. 1860 Niżyński Bronisław . Tow.Roln.
Zakroczym loco Naddzierż. ekonomii 1808 Karski Antoni 1760 ż. Ludwika Czapska ur.1770
Zakrzewo Stare, B Zambrowo dzierż.cz 1846 Dąbrowski Józef . oraz Zuzanna
Zalesie Grzymały Gzy dzierż.cz 1845 Łempicki Walenty ~1785 .
Zalesie Lenki Przewodowo dzierż.cz . Gnatowski Wojciech . .
Zalesie Nowe A,C,D Rutki dzierż.cz 1846 Dąbrowski Adam . oraz Tomasz i Katarzyna, Tomasz i Barbara
Zambrzyce Króle Rutki dziedzic 1846 Milewski Józef . .
Zambrzyce Króle A,E, Rutki dzierż.cz 1846 Dąbrowski Piotr . .
Zaremby Góry Leśne Rosochate dzierż.cz 1846 Dąbrowski Antoni - oraz Stanisław
Zatoka Cieksyn dziedzic 1817 Bronikowski W. - Lustr.1817
Zatory loco właściciel cz. 1909 Iżycki Józef - -
Zatory loco właściciel cz. 1909 Milewski Jakub - -
Zatory loco dziedzic 1846 Skarżyński Rajmund . .
Zawady Gołymin? dziedzic 1781 Kiccy . .
Zawady N. Miasto dziedzic 1817 Bromirski - Lustr.1817
Zberoż przasn. syn dziedz. . Olszewski Leon 1805-1870 .
Zbroszki Winnica właściciel cz. 1909 Gregorowicz Stanisław - -
Zbroszki Winnica dziedzic 1846 Miessowski Antoni . .
Zbyszyn płoc. syn dzierż.cz . Starczewski Ignacy 1806 .
Zegrze Zegrze dziedzic 1817 Krasiński Józef hr. . .
Zeńbok loco dziedzic od 1824 Grąbczewski Paweł zm.1842 poseł, sędzia pok.pow. pułt.
Zeńbok loco admin. i dzierż. wsi 1796 Milewski Wojciech . ślub z Eleonorą Kowalewską /Golymin
Zeromin Gzy dziedzic 1817 Smolski . od 1766
Zielona przasn. właściciel cz. 1909 Ojrzyński Józef - -
Zielona Sochocin dziedzic 1817 Stanisław Rakowski - Lustr.1817
Żabiczyn Nasielsk dziedzic 1817 Hr. Dambski W. - Lustr.1817
Żebry Gzy dziedzic 1846 Zebrowski Gabriel z synem Wiktorem . .
Żebry Falbogi Szyszki właściciel cz. 1909 Górecki Tomasz - -
Żebry Falbogi Gzy właściciel cz. 1909 Rzeczkowski Mikołaj - -
Żebry Falbogi Gzy dziedzic 1846 Sawiński Józef . .
Żebry Falbogi Gzy dziedzic 1817 Sowiński . od 1765
Żebry Starawieś ostr. dzierż.cz 1846 Borkowski Jan . oraz Kacper, Adam
Żebry Taraty Gzy dzierż.cz 1806 Ostaszewski Marcin . .
Żebry Wirzchlas ostr. dzierż.cz 1846 Borkowski Kazimierz . .
Żebry Włosty Gzy dziedzic 1817 Pokrzywnicki . .
Żeromin Gzy dziedzic 1757-60 Bogusz Kazimierz . .
Żeromino Wlk. - właściciel cz. 1909 Ołdakowski Franciszek - -
Żmijewo Gaje Żmijewo Posesor cz. szl. . Jankowski Jan ~1799 .
Żmijewo Gaje Żmijewo dziedzic 1760 Klicki Łukasz, Walentyn . .
Żmijewo Gaje Żmijewo dzierż.cz . Smoleński Franciszek ~1787 .
Żmijewo Gaje Żmijewo dzierż.cz . Smoleński Jan ~1788 .
Żochy Kraszewo dziedzic 1846 Antonowicz Piotr . Szostaki, Wielkie, Brodziencino
Żochy Kraszewo dziedzic do 1809 Brzozowski Jan Wojciech . później Wiktoria z Brzozowskich Antonowicz
Żochy Bodzęcino Kraszewo właściciel cz. 1909 Łuniewski Antoni - -
Żochy dwór Kraszewo dziedzic 1817 Antonowicz Michał - Lustr.1817/ od Brzozowskich
Żochy Wielkie Kraszewo właściciel cz. 1909 Choromański Józef - -
Żołędowo Cieksyn dziedzic 1817 Wągrodzki - Lustr.1817